myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

skóra trądzikowa
Uroda

Jakich kosmetyków nie należy używać na skórze trądzikowej?

Nie wszystkie popularne kosmetyki do cery trądzikowej będą dla ciebie dobre. Nie zawsze to, co działa na innych, zadziała równie dobrze na ciebie. Ogólnie rzecz biorąc istnieje jednak dość długa lista różnorodnych substancji, które raczej nigdy nie działają pozytywnie na skórę problematyczną i skórę trądzikową. Musisz się ich zatem kurczowo wystrzegać. Jeżeli tylko dostrzeżesz, że interesujący cię kosmetyk zawiera przynajmniej jedną z poniższych substancji i to nawet w niskim stężeniu, lepie zrobisz, jeśli go po prostu nie kupisz. Nie warto wydawać pieniędzy na bezwartościowe i szkodliwe produkty pielęgnacyjne.

Jakich kosmetyków nie należy używać na skórze trądzikowej?

Uważaj w szczególności na parafinę. Tej substancji absolutnie powinieneś się wystrzegać. Co prawda parafina potrafi natłuścić skórę, ale natłuszczenia nie należy mylić z nawilżeniem. Nie będzie ona niczym dobrym dla cery trądzikowej. Parafina tworzy na skórze tłusty i lepki film, do którego bardzo szybko przyczepiają się bakterie i inne zanieczyszczenia. Z tego właśnie względu dobre kosmetyki przeciwtrądzikowe nigdy nie zawierają ani grama parafiny. Pojawia się ona wyłącznie w tych produktach, których jedynym zadaniem jest natłuszczanie ciała.

Nie tylko parafina

Musisz też uważać na glicerynę. Co prawda nie jest ona aż tak niekorzystna w działaniu jak parafina, ale za to potrafi wysuszyć skórę, jeżeli kosmetyk zawiera jej za dużo. Stężenie parafiny w preparacie przeciwtrądzikowym i w każdym innym produkcie kosmetycznym nie powinno przekraczać dwudziestu procent. Jeśli będzie wyższe, taki kosmetyk najprawdopodobniej wyraźnie wysuszy skórę. Może ją też podrażnić. A tego na pewno byś nie chciał.

Coraz więcej i częściej mówi się o naturalnej pielęgnacji, więc istnieje spora szansa, że sam również zacząłeś sięgać ostatnio po zupełnie naturalne kosmetyki do cery trądzikowej. One akurat mogą okazać się dla ciebie bardzo dobre, jeśli tylko w ich składzie nie pojawią się oleje roślinne. Uważaj przede wszystkim na modny teraz olej kokosowy. Przeważnie zaostrza on bowiem zmiany trądzikowe.