myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Liofilizowane maliny
Dieta

Liofilizowane maliny – doskonały dodatek do wielu dań

Kolor oraz estetyka dań jest kluczowym elementem przygotowywanych potraw. Apetyt zaczyna się w naszych oczach. Co więcej, ogromna część osób przykłada wagę do wartości spożywanych posiłków, dbając o własne zdrowie, wygląd oraz kondycję fizyczną. Liofilizowane owoce od wielu długich lat cieszą cię ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona odbiorców. Chętnie sięgają po nie sportowcy, trenerzy fitness, dietetycy oraz wszyscy Ci, którzy smak idący w parze z najwyższą jakością, stawiają na swoim talerzu zawsze na pierwszym miejscu.

Proces liofilizacji i jego krótka charakterystyka

Dlaczego liofilizowane maliny cieszą się tak ogromną popularnością i uznaniem? Jak to możliwe, że  dostarczają do naszego organizmu tak samo wartościowe substancje jak świeże owoce prosto z krzaków czy bazaru?. Proces liofilizacji polega na usunięciu wody z produktu zamrożonego poprzez sublimację lodu. Dzięki temu, liofilizacja malin sprawia, że dostarczamy naszemu organizmowi makroskładników, a więc białek, tłuszczów, węglowodanów oraz składników mineralnych. Jeśli więc mamy ochotę na maliny w środku zimy, jesienią, czy nawet w środku lata, liofilizowane maliny będą absolutnym strzałem w dziesiątkę.

Szeroka paleta zastosowań liofilizowanych malin

Liofilizowane maliny dodawane są i wykorzystywane w ogromnej palecie różnych dań. Napotkać można je w musli oraz innych gotowych produktów zbożowych. Rewelacyjny dodatek maliny stanowią także do porannej owsianki czy kaszy mannej. Ze względu na swój piękny wygląd i chrupkość, mogą być doskonałą i zdrową przekąską na wieczór przy filmie, spacer czy spotkanie z przyjaciółmi. Także cukiernicy powszechne korzystają z liofilizowanych malin. Nie dość, że zachowują maksymalny smak, są chrupkie, to jeszcze stanowią jedną z najbardziej okazałych dekoracji tortów, ciast czy innych słodkich przysmaków.

Liofilizowane maliny są produktami skierowanymi do wszystkich osób, którzy kochają dobry smak, a jedzenie jest dla nich ważnym aspektem, z którego czerpią radość i przyjemność. Co jest jedną z najbardziej istotnych zalet liofilizowanych malin, możemy jeść je bez wyrzutów sumienia o nasze zdrowie oraz sylwetkę, a przy okazji uzupełnić niedobory witaminy C, E, związków z grupy B czy fosforu, magnezu, żelaza oraz kwasu foliowego. Spróbuj pysznych, aromatycznych liofilizowanych owoców, a z pewnością nie będziesz żałować.