myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Lifestyle Moda Uroda Zakupy

Moda na kolor liliowy

Chłodne odcienie fioletu są lubiane przez wielbicielki modnych ubrań. Odzież w tym kolorze uznawana jest za modną przez okrągły rok, do tego z dużą regularnością powraca jako swoisty przebój sezonu. Tej wiosny najmodniejszy jest odcień liliowy i warto go wdrożyć do swojej garderoby. Wyjątkowo wdzięcznie łączy się z wieloma innymi barwami, sprawia wrażenie delikatnego i nieoczywistego.

Podkreślanie urody

Kolor liliowy w modzie pojawia się w zupełnie swobodny sposób i nie ma reguł na jego zastosowanie. Należy posłużyć się nim tak, by jak najlepiej podkreślić aspekty urody, na przykład barwę oczu, włosów lub karnacji. Efekt ten uda się uzyskać również przez łączenie liliowego z dowolną inną modną barwą. Automatycznie dobrze łączy się on z czernią i bielą, choć każde z tych zestawień ma inne „właściwości” i wraz z dodatkowymi szczegółami sprawić może zupełnie odmienne wrażenie.

Nie sposób odmówić odcieniom fioletu pewnego wewnętrznego chłodu, dlatego też niezależnie od wyboru, całej kompozycji towarzyszył będzie powiew orzeźwienia. Stroje z dodatkiem liliowego przywodzą na myśl płatki wiosennych kwiatów, na których jeszcze widać krople rosy. Wrażenie świeżości pogłębi połączenie z zielenią, bielą oraz pastelami o podobnie chłodnych właściwościach. Stylizacja kojarzy się z nowoczesnością, czystością, ogólnym zadbaniem. Nadaje się na nieformalne okazje, ale będzie też dobrym wyborem do biura czy innego zakładu pracy, gdzie nie ma sztywnych wytycznych co do kolorystyki ubioru.

Moda na kolor liliowy – szlachetny kolor

Wszystkie odcienie liliowego mają w sobie sporo szlachetności. Jak ametysty wydobywają złocisty odcień skóry i działają jak najlepszy kosmetyk podkreślający młodość i urodę. Te barwy będą rozjaśniać i wygładzać. Pewną ostrożność co do wyboru fioletu należy zachować, gdy cera wydaje się zmęczona, a pod oczami malują się cienie. W takiej sytuacji liliowy może być niewskazany, bo pogłębi niekorzystny efekt. Można ewentualnie rozwiać wrażenie bielą lub soczystymi kolorami ładnie łączącymi się z fioletem – polecane są różne odcienie żółtego, zieleni, a także niektóre niebieskie.

Jeśli chodzi o to, czy liliowy ma zdominować stylizację, czy też tylko się w niej pojawić, istnieje pełna dowolność. Zgaszone i te bardziej żywe barwy z grupy fioletów są bardzo wyraziste i interesujące, ale za każdym razem musi to być wybór przemyślany. Więcej luzu i komfortu ma się przy wyborze dodatków. Coś liliowego tylko pobrzmiewającego w kompozycji nadaje się idealnie do zaznaczenia faktu nadążania za modą, a nie wymaga dużo. Jeśli chodzi o dodatki, można zacząć od biżuterii i ozdób, albo też od paska, torebki, butów w którymś z najmodniejszych odcieni fioletu. Liliowa koszula lub nawet rajstopy połączone z klasyczną resztą będą prezentować się dziewczęco i wdzięcznie, a do tego bardzo świeżo. Z pewnością warto włożyć do szafy kilka ciuszków w różnych odcieniach i korzystać z nich nie tylko wiosną. W zależności od typu urody można odkryć przynajmniej parę efektownych połączeń liliowego z innymi kolorami, dzięki czemu barwa ta na stałe zagości w garderobie.