myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Naturalne olejki eteryczne
Zdrowie

Naturalne olejki eteryczne – jak używać ich na co dzień?

Aromaterapia znana jest od setek lat, jednak wielu z nas wciąż nie miało okazji skorzystać z jej dobrodziejstw. Najczęściej z pięknymi, uspokajającymi zapachami mamy do czynienia wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, a kwitnące rośliny wydzielają charakterystyczne zapachy. Niemniej jednak z dobrej jakości naturalnymi olejkami eterycznymi możemy cieszyć się aromaterapią przez cały rok. Jak wykorzystać na co dzień naturalne olejki eteryczne?

Olejki w formie inhalatorów

Osoby, które często odczuwają stres i zmęczenie, powinny wyposażyć się w naturalne olejki eteryczne w formie inhalatorów. Wystarczy bowiem przez chwilę zatopić się w ich zapachu, aby odzyskać spokój i harmonię. Naturalne olejki eteryczne w formie inhalatorów możemy stosować w dowolnym miejscu – zarówno w domu, jak i będąc poza nim, na przykład w pracy czy na wyjeździe. Niektóre olejki dodadzą nam energii, inne pozwolą uspokoić skołatane nerwy. Znajdziemy również naturalne olejki eteryczne, dzięki którym o wiele łatwiej będzie się nam skoncentrować i skupić na wykonaniu konkretnego zadania. Są one szczególnie polecane osobom, które mają przed sobą realizację ważnego projektu bądź pracują w niesprzyjających warunkach.

Olejki eteryczne dla wszystkich domowników

Jeśli chcemy, aby zapach naturalnych olejków eterycznych roznosił się po całym domu, warto sięgnąć po wybrany przez siebie produkt i umieścić do w dyfuzorze zapachowym. Dzięki temu wszyscy domownicy będą mogli nie tylko cieszyć się piękną wonią, ale również skorzystać z jej dobrodziejstw. Zapachy, które unoszą się w naszym mieszkaniu, możemy zmieniać w zależności od potrzeb czy od indywidualnych preferencji. Pamiętajmy, że naturalne olejki eteryczne, w przeciwieństwie do sztucznych zapachów, nie wywołują reakcji alergicznych w postaci spuchniętych oczu czy kataru siennego. Dlatego też będą one idealnym rozwiązaniem także dla alergików, którzy chcą wprowadzić do swojego domu nowe zapachy.

Aromaterapia wspomagająca leczenie

Od wieków wiadomo, że aromaterapia wspomagać może leczenie wielu chorób dotykających nasze ciało oraz naszą duszę. Stosuje się ją na przykład w leczeniu stanów depresyjnych czy zwykłego przeziębienia. Co istotne, aromaterapia nie oddziałuje w negatywny sposób na nasz organizm, zatem możemy z niej korzystać tak często, jak tylko chcemy. Pamiętajmy, że jedynie olejki eteryczne oparte na naturalnych wyciągach będą w stanie zapewnić nam oczekiwane efekty terapii. Możemy stosować ją także wtedy, gdy z pozoru nic nam nie dolega, jednak często odczuwamy zmęczenie, mamy problemy z nadmiernym stresem czy z bezsennością.