myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Wegetarianizm i ryby
Zdrowie

Wegetarianizm i ryby, czyli dieta pescowegetariańska pod lupą

Czy wiesz, że wegetarianizm ma kilka różnych odmian? Jedną z nich jest dieta pescowegetariańska, na której można spożywać nie tylko ryby, ale także owoce morza. I to właśnie o niej opowiemy Ci dzisiaj więcej, sprawdzając, na czym polega i dlaczego warto na niej przejść. Sprawdź, co warto wiedzieć o wegetarianizmie z rybami!

Wegetarianizm i ryby – na czym polega pescowegetarianizm?

Pescowegetarianizm, czyli dieta wegetariańska z rybami, został uznany za jedną z najzdrowszych odmian tego sposobu odżywiania! Nic więc dziwnego, że od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród osób, które zdecydowały wprowadzić zdrowe nawyki do swojego planu żywieniowego. Już tutaj warto podkreślić, że spożywane ryby muszą pochodzić od sprawdzonych dostawców, którzy dbają o humanitarne warunki.

Mówiąc dokładniej, pescowegetarianizm jest semiwegetarianizmem, czyli wymaga wykluczenia z diety mięsa drobiowego i czerwonego, jednak pozwala na spożywanie w dowolnych ilościach ryb i owoców morza. Oprócz nich źródłem białka są rośliny strączkowe – ciecierzyca, fasola, soja czy soczewica.

Zalety pescowegetarianizmu

Czy warto przejść na wegetarianizm i nie rezygnować z ryb? Jeśli dopiero rozpoczynasz eliminację produktów odzwierzęcych, to zdecydowanie tak! Pescowegetarianizm ma mnóstwo zalet, do których zaliczamy bogatą zawartość kwasów omega-3 w diecie. Są one nie tylko niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale także wzmacniają układ nerwowych, obniżają cholesterol oraz mają pozytywny wpływ na układ hormonalny czy krwionośny.

Inne zalety pescowegetarianizmu to:

  • posiłki bazujące na produktach roślinnych i produktach zbożowych, które są cennymi źródłami błonnika pokarmowego, witamin i minerałów,
  • rezygnacja z produktów przetworzonych,
  • smaczna profilaktyka chorób serca,
  • codzienna dawka witaminy B12 i D.

Pudełkowa dieta wegetariańska z rybami

Chcesz przejść na dietę wegetariańską z rybami, jednak nie wiesz, czy poradzisz sobie z samodzielnym ułożeniem jadłospisu? W takim razie znakomitym pomysłem będzie skorzystanie z usług cateringu dietetycznego! Menu bez mięsa to świetna propozycja dla osób, które chcą stopniowo rezygnować ze wszystkich produktów odzwierzęcych lub szukają sposobu na urozmaicenie swojego codziennego jadłospisu.

Zamawiając pudełkową dietę wegetariańską z rybami, możesz wybrać kilka różnych kaloryczności. Dzięki temu nie tylko zadbasz o zdrowe nawyki żywieniowe, ale także zrzucisz nadprogramowe kilogramy lub utrzymasz obecną wagę. W menu dostępnym w ofercie cateringu dietetycznego czeka na Ciebie dawka cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które zawierają ryby, oraz mnóstwo warzyw, owoców czy produktów zbożowych. Smacznego!