myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

usuwanie blizn
Lifestyle

Jak usunąć blizny? Plastry, kosmetyki, zabiegi medycyny estetycznej

Blizny pojawiają się na skutek nieodpowiedniego zrastania się skóry. Czy można je zredukować? Do dyspozycji są różne metody.

Formowaniu się blizn najlepiej zapobiegać, jednak wtedy, gdy już są widoczne, również można redukować ich widoczność. W sklepach do dyspozycji jest szeroka gama różnych kosmetyków, natomiast w gabinetach można przeprowadzić usuwanie blizn. Jakie sposoby na blizny są najskuteczniejsze?

Plastry na blizny – czy warto je stosować?

Gdy rana jest świeża i dopiero zaczyna się goić, warto stosować odpowiednie plastry na blizny. To rodzaj specjalnych plastrów, które wykonane są najczęściej z hydrokoloidowych, żelowych materiałów. Zawierają w składzie związki wspierające prawidłowe gojenie się tkanek i pomagają w formowaniu się blizn.

Plastry na blizny mogą zatem sprawić, że blizna będzie znacznie mniejsza, bledsza, a tym samym mniej widoczna. Plastry tego typu można zakupić obecnie w aptekach i w sklepach medycznych.

Kosmetyki na blizny – warto stosować je regularnie

W sklepach można znaleźć różne rodzaje kosmetyków przeznaczonych na blizny. Są one przeznaczone do stosowania zarówno na świeże blizny, jak i na te starsze, aby zmniejszać ich widoczność.

Kosmetyki na blizny również zawierają w swoim składzie odpowiednie produkty, między innymi na blizny świeże jest to silikon, który wspiera prawidłowe gojenie się tkanek.

Z kolei na starsze blizny stosowane są kosmetyki o działaniu złuszczającym, rozjaśniającym. Za ich pomocą można sprawić, że nawet większe blizny będą bledsze i mniejsze. Warto jednak pamiętać o ich regularnym i dłuższym stosowaniu, ponieważ tylko wtedy usuwanie blizn z ich pomocą może być skuteczne.

Zabiegi na blizny – procedury medycyny estetycznej

Najskuteczniejszym sposobem na blizny jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Zabiegi te umożliwiają trwałe usuwanie blizn i poprawę wyglądu skóry zarówno na twarzy, jak i na ciele.

Zabiegi umożliwiające redukcję blizn można wykonać między innymi w krakowskim gabinecie https://www.derma-med.pl, który stosuje nowoczesne metody ich redukcji.

Zastosowanie zabiegów na blizny możliwe jest zarówno w przypadku blizn będących efektem operacji czy urazów, jak i blizn powstałych po trądziku. W każdym z tych przypadków zabiegi te umożliwiają osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów.

Najczęściej do usuwania blizn stosowane są zabiegi na bazie laserów. Laserowe usuwanie blizn powoduje miejscowe, kontrolowane uszkodzenie tkanki skórnej, która następnie zaczyna się regenerować. W rezultacie możliwe jest zmniejszenie blizn, nawet tych o większej powierzchni. Dla optymalnych efektów zabieg można wykonać parokrotnie, we wskazanych przez specjalistę odstępach czasowych.

Również usuwanie blizn możliwe jest za pomocą zabiegów polegających na peelingach kwasowych, inaczej określanych jako peelingi medyczne. Zabiegi te powodują złuszczenie skóry w głębszych warstwach i dzięki temu redukują widoczne zmiany skórne. Są one bardzo dobre w przypadku powierzchownych blizn oraz blizn potrądzikowych widocznych na twarzy.