myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Lifestyle

Łyżwy damskie – potrzebne w damskiej szafie?

Jesień to czas wielu gruntownych przemian – przede wszystkim w przyrodzie, ale te zmiany mają wpływ także na to, co dzieje się w naszych szafach i garderobach. Na dłuższy czas trzeba zapomnieć o zwiewnych, letnich ubraniach, a na wierzch i na bardziej podręczne półki wyciągnąć rzeczy, które osłonią nas przed zimnem. Siłą rzeczy, jesienią myślimy już zimie i o wszystkich niespodziankach, jakie potrafi przynieść, na przykład o przymrozkach i o pokrytych lodem chodnikach. Ale warto postarać się o to, żeby nie patrzeć na zimowe okoliczności jak na przeszkody – bo mogą być przecież zaproszeniem do wspaniałych przygód, na przykład jeśli weźmie się pod uwagę wizytę na specjalnie przygotowanym lodowisku.

Łyżwy damskie, czyli jak polubić spotkania z lodem

Jazda na łyżwach to zabawa, która dała początek wszystkim sportom skatingowym. O tym, że z pomocą odpowiedniego obuwia można się ślizgać po zamarzniętym gruncie, ludzie przekonali się już naprawdę dawno temu – tyle, że z początku zwracano większą uwagę na ogromną praktyczność takiego rozwiązania. Szybkie przemieszczanie się po lodzie przerodziło się w sposób spędzania wolnego czasu i rekreację znacznie później – w XIX wieku było to bardzo popularne zajęcie. W wielu krajach można było spotkać zatłoczone ślizgawki i całe rodziny spędzające wolny czas właśnie w taki sposób. Zafascynowanie łyżwami było tak duże, że wynalazcy zaczęli się głowić, jak skonstruować buty do jazdy, które działałyby także poza lodowiskiem – i tak powstały wrotki, a potem rolki, ale to już inna historia.

Każdej zimy łyżwy czekają na to, żeby wkroczyć do akcji i przypomnieć nam, że w tej najchłodniejszej porze roku nie trzeba, a nawet nie wolno odmawiać sobie aktywnego odpoczynku. Dużą zaletą tej rekreacji jest to, że można ją uprawiać w każdym wieku – i zawsze jest dobra pora na to, żeby odczuć jej dobroczynne skutki. A wiele z nich może zainteresować przede wszystkim panie: bo jazda na łyżwach może pomóc nabrać gracji ruchów, polepszy ich koordynację i na nowo wyćwiczy równowagę. Łyżwy damskie można więc potraktować jak zaproszenie do zimowego treningu, który nie pozwoli zmarnować chłodniejszych miesięcy i przesiedzieć ich na kanapie, za to pomoże w dobrym przygotowaniu się do tych cieplejszych. Jak każdy aktywny odpoczynek, także i ten sprawi, że straci się zbędne kilogramy i poprawi kondycję – a że jazda na łyżwach kojarzy się też z zabawą, świetnie wpłynie również na psychiczne samopoczucie. Dlatego jesienią warto zacząć rozglądać się za parą łyżew – i przygotować im miejsce w szafie.