myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Dieta Lifestyle Zdrowie

Odpowiednia dieta

W dzisiejszych czasach coraz większej ilości osób zależy na wyglądzie. Kiedyś łatwiej było być szczupłym. Nie było tak łatwego dostępu do jedzenia tym bardziej tego niezdrowego i wypakowanego chemicznymi dodatkami. Ludzie dużo więcej się ruszali w wykonywaniu codziennych czynności tym samym spalając więcej kalorii. Dziś poruszamy się wszędzie samochodami czy komunikacją miejską, prowadzimy siedzący tryb życia. Coraz więcej z nas pracuje przy komputerze.

Odpowiednia dieta a tryb życia

Dziś nawet zakupy możemy zrobić przez internet. Okazuje się więc, że znaczne udogodnienia w naszym życiu mogą stać się przeciwnościami dla zdrowia. Coraz mniej czasu spędzamy na zewnątrz. Nie korzystamy ze słońca i naturalnych walorów naszej ziemi. Coraz więcej z nas nie zauważa tego gdy postanawia schudnąć. Gdy wpiszemy w przeglądarkę właśnie taką frazę to zauważymy, że tym co jest najważniejsze jest zmniejszenie spożywanych kalorii tak aby znaleźć się w ujemnym bilansie kalorycznym. Jest to oczywiście prawda. Nie da się przecież schudnąć jedząc więcej niż jesteśmy w stanie spalić, ale nie jest to najważniejsze. Coraz bardziej popularna staje się dieta 1500 kcal, czy dieta 1000 kcal. Są to już diety głodówkowe, które nie wniosą do naszego organizmu nic dobrego, a mogą nawet spowodować w nim duże spustoszenie. Gdy jednak chcemy podejść do tego tematu bardziej świadomie i zdrowo to często udajemy się do dietetyka. Niestety ten temat stał się w dzisiejszych czasach bardzo popularny i coraz więcej osób bez odpowiedniej wiedzy zabiera się za ten pomysł. Warto więc samemu posiadać jakąś podstawową wiedzę w tym zakresie aby trafić na odpowiednią osobę, która faktycznie będzie w stanie nam pomóc. Nadal jest wielu dietetyków, którą jedyną radą są słowa jedz mniej, a ruszaj się więcej. Niestety w bardzo wielu przypadkach się to nie zdarza ponieważ, nie to jest u tych osób problemem. Często są oni narażeni chorobami cywilizacyjnymi.

Popularne diety

Do najpopularniejszych należą: hashimoto, insulinooporność czy cukrzyca. Są to bardzo niebezpieczne choroby, które leczy się nie tylko lekami, ale także odpowiednią dietą i zdrowym trybem życia. Coraz częściej jest tak, że nawet osoby, które codziennie ćwiczą na siłowni oraz jedzą niewiele kalorii nie mogą stracić na wadze. Jest to spowodowane stanem zapalnym w ich organizmie, który mógł być wywołany masą czynników. Nie zawsze jest to jeden czynnik. Często jest to reakcja łańcuchowa połączonych ze sobą niezdrowych nawyków. Gdy już zauważymy, że coś jest nie tak zazwyczaj jest za późno i wtedy będzie w stanie pomóc nam już tylko specjalista. Niestety, wielu z nas nie stać na drogie leczenia u dietetyków i komplety badań, które oni zlecają, ale wtedy musimy wybrać co w naszym życiu jest dla nas najważniejsze. Często jest tak, że nam się wydaje, że nas na coś nie stać, a tak naprawdę wolimy przeznaczyć te pieniądze na inne rzeczy. Są to często markowe ubrania, drogie imprezy czy kolacje w ekskluzywnych restauracjach, które po prostu moglibyśmy sobie odpuścić raz na jakiś czas dla naszego zdrowia.