myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Dieta Lifestyle Zdrowie

Jak jeść, by lepiej trawić?

Jedzenie to współcześnie w dyskusjach bardzo często podejmowany temat. O jedzeniu mówi się w kontekście diety, sportu, zdrowia czy także przyjemności i wszelkiego rodzaju imprez, na których mają się pojawiać posiłki.Podejmując temat zdrowia, nie można uniknąć tematu trawienia. Co wiemy o sposobach na lepsze trawienie? Nikt nie lubi bólów brzucha, ale każdy lubi dobrze zjeść.

Jakie więc możemy mieć sposoby na lepsze trawienie?

Bardzo ważne jest picie dużej ilości wody. Jak wiadomo człowiek w większości składa się z wody. Dobrze jest pić ją przed posiłkiem! Ogranicz picie alkoholu. Odrobina wina do obiadu bardzo dobrze wpływa na trawienie, najważniejsze, żeby z tym nie przesadzić.
Każdy wie, że stres i zdenerwowanie nie wpływa na nas dobrze. U lekarza słyszymy: „niech się pan mniej denerwuje”. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Bardzo często stres nie zależy od nas. Przychodzi niespodziewanie, wprowadzając rewolucje w naszym żołądku. Sposobem na lepsze trawienie jest to, aby postarać się żyć spokojniej, nie dawać ponieść się emocjom. Jest to trudne, ale przy odbyciu odpowiedniej pracy – wykonalne. Jeśli uda nam się żyć mniej nerwowo, to także będziemy jeść wolniej, co również wpływa na dobre trawienie. Nie zasypujemy żołądka niezliczoną ilością różnych rzeczy naraz.

Jak jeść, by lepiej trawić?

Jedzenie układa się w żołądku przez dwadzieścia minut, co pokazuje, że co najmniej tyle powinien trwać posiłek. Nie spieszmy się. Delektujmy się tym, co jemy. Kontemplujmy jedzenie!
Kolejnym sposobem na lepsze trawienie jest oczywiście jedzenie warzyw i owoców. Dieta wegetariańska wpływa odpowiednio na nasze trawienie. Warzywa i owoce zawierają dużo błonnika, który przeczyszcza jelita i bardzo dobrze wpływa na trawienie. Stosujmy jak najwięcej diet naturalnych, z dużą porcją ziół i ograniczeniem cukrów.
Bardzo ważne są spacery. Mogą to być nawet dwu-minutowe spacery co pół godziny prowadzą też do obniżenia stężenia glukozy i insuliny w organizmie. Mało kto wie, jak wielki wpływ takie spacery mogą wywrzeć na naszym organizmie. Szczególnie dotyczy to ludzi starszych, których ruch zaczyna być coraz bardziej ograniczony.

Zdrowsze zamienniki

Warto wcześniej trochę pogłówkować nad potrawami i wybrać zdrowsze zamienniki. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele niezdrowej żywności można zamienić na bardzo wartościowe i zdrowe jedzenie.
Zamiast po dokładkę ziemniaków sięgnij lepiej po mięso lub inne źródło białka. Mówi się, że współcześnie ludzie jedzą zdecydowanie zbyt dużo mięsa. Jednak w tym układzie jest to uzasadnione. Jest to sposób na lepsze trawienie – wybór białka zamiast większej ilości skrobi. Klasyczne już powiedzenie: „zostaw ziemniaki, mięso zjedz”.

My wymieniamy kilka sposobów na lepsze trawienie. Podsumowując, może to być ograniczenie stresu, powolne jedzenie, czy zwiększenie ruchu.Jest wiele sposobów na lepsze trawienie. Nie trzeba daleko szukać, by je odkryć. Zwykle wiele takiej wiedzy posiadają już nasze mamy lub babcie, ponieważ dużo sposobów było przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dziś wiele mówią o tym dietetycy.