myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Dieta Lifestyle Uroda Zdrowie

Ekologiczne owoce

Każdy z nas, czy to mały czy duży, dzieci a także osoby starsze uwielbiają owoce. Bowiem są one źródłem wielu potrzebnych nam witamin, dostarczają energii, siły ale także maja duży wpływ na nasz wygląd, urodę, kondycję. Wszyscy pragniemy jeść zdrowo, bez sztucznych wspomagaczy, dodatków, które rzekomo mają poprawić smak, przedłużyć datę ważności do spożycia, a okazują się nam zaszkodzić, mając negatywny wpływ na nasze zdrowie. Owoce bardzo często stają się składnikami diet, dla osób pragnących zrzucić dodatkowe, zbędne nam kilogramy. Służą także do sporządzania napojów, koktajli, zwłaszcza latem gdy spragnieni upałem chętnie pijemy drinki owocowe, z różnego rodzaju owoców.

Ekologiczne owoce

Kiwi, banan, jabłko, morela, pomarańcza, malina, można by tutaj wymieniać wiele, aczkolwiek wszystkie owoce zawierają mnóstwo witamin i minerałów. Jednak najbardziej popularnym polskim owocem,
głownie w sezonie wiosenno letnim jest oczywiście truskawka. Bardzo trudno sobie wyobrazić lato bez ciasta z truskawkami. Ich ulubieńcami są na pierwszym miejscu dzieci, kochają je one i zjadają dosłownie garściami.
Jednakże nie tylko dla dzieci truskawka ma duże znaczenie, ludzie starsi też za nią przepadają.
Jest ona prawdziwą witaminową bombą dla wszystkich. Owoc jest niezwykle apetyczny, orzeźwiający. Zawiera witaminy B, C, wapń, oraz dużo magnezu. Wpływają niebywale korzystnie na nasz organizm, dają radość życia .
Truskawki chronią także nasze serce. Również w kosmetologii znajdują szerokie zastosowaniu, choć mało kto o tym sobie zdaję sprawę.

Składnik kosmetyków

Owoce te są składnikami kremów, kosmetyków. Można z nich sporządzić także różnego rodzaju maseczki. Z truskawek zrobimy też peeling. Mówiąc o tak bogatych i dobrych owocach, mających tak duży wpływ na naszą urodę, nie sposób zapomnieć, iż występują one także w drugiej wersji. Truskawki ekologiczne, bo o nich mowa nie różnią się niczym specjalnym w wyglądzie od tradycyjnych. Jednak gdyby się zagłębić w ich skład i to w jakich warunkach są uprawiane, oraz jak dojrzewają, możemy zauważyć pewne różnice.
Truskawka ekologiczna rośnie w środowisku naturalnym, bez żadnych tak zwanych przyśpieszaczy, które powodują szybki wzrost ale niszczą skład. Zawierają także nieco więcej witamin i składników mineralnych.
Nie są poddawane żadnym sztucznym opryskom.
Wpływają na naszą urodę, wzmacniają skórę oraz chronią ja przed starzeniem. Maja bardzo dobry wpływ na trawienie, regulując naszą przemianę materii. Ekologiczne truskawki przy całym swoim pozytywnym działaniu nie tracą na smaku, są równe smaczne jak inne. Myślę, iż jest to owoc, któremu warto poświęcić chwilę, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy jak olbrzymie działanie ma na nasz organizm.