myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń
Lifestyle

Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń – jakie i gdzie są wykorzystywane?

Regularne, dokładne przeprowadzanie dezynfekcji pozwala na znaczące zwiększenie poziomu bezpieczeństwa przebywających na danej przestrzeni osób. Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń przydają się wszędzie tam, gdzie przewijają się tłumy. Tradycyjne metody – mydło i płyn dezynfekujący – są w pełni skuteczne, bo niestety nie każdy użytkownik przestrzeni poważnie traktuje kwestie dezynfekcji poważnie. Jaki sprzęt pozwala na przeprowadzanie regularnej, sprawnej dekontaminacji pomieszczeń?

Urządzenia do dezynfekcji – gdzie się znajdują?

Urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń to nic nowego dla branży medycznej czy spożywczej. Specjalistyczny sprzęt i wachlarz środków chemicznych są nieodłączne, by zachować bezpieczeństwo w takich miejscach. Na fali pandemii w profesjonalne oczyszczacze przestrzeni zainwestowało coraz więcej pracodawców. Lampa bakteriobójcza czy ozonator pojawia się w biurach oraz hotelach, a dozowniki na płyn odkażający – to także urządzenia do dezynfekcji – stoją przy wejściu do niemal każdego sklepu. Coraz więcej właścicieli salonów fryzjerskich czy kosmetycznych decyduje się także na urządzenia do dekontaminacji powietrza z najlepszą skutecznością, jeśli chodzi o walkę z wirusami czy bakteriami. Zatem poznaj ich ofertę na https://tomed.waw.pl/!

Specjalistyczne urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń – jakie mamy do dyspozycji?

Parownice to sprzęt służący do odkażania pomieszczenia za pomocą gorącej pary wodnej. Temperatura jest bezlitosna dla wszelkich drobnoustrojów! Te urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń nie wykorzystują szkodliwych dla zdrowia chemikaliów. Czyszczenie parowe przestrzeni aby było skuteczne trzeba przeprowadzać przede wszystkim dokładnie, miejsce w miejsce.

Do najpopularniejszych metod dezynfekcji należy także wykorzystanie promieniowania UV-C. W celu jego emisji wykorzystuje się specjalne lampy bakteriobójcze. Taką lampę należy wstawić do pomieszczenia uprzednio opuszczonego przez wszystkie osoby oraz zwierzęta. Urządzenia do dezynfekcji wykorzystują ten rodzaj promieniowania, który szkodzi nie tylko drobnoustrojom, ale też organizmowi! Niestety, odkażają one tylko odsłonięte powietrze. Promieniowanie UV-C nie wnika w stałe struktury ani w ciecze.

Popularnym sposobem dekontaminacji jest ozonowanie. Gaz – ozon – neutralizuje wszelkie drobnoustroje, a poza powietrzem i odsłoniętą powierzchnią dociera także w głąb cieczy. Nie wpływa przy tym na jakość płynów, za jego pomocą można więc na przykład uzdatnić wodę. Ozonowanie przedłuża także świeżość produktów spożywczych i usuwa z nich resztki pestycydów, co szczególnie doceni branża gastronomiczna i spożywcza.Takie urządzenia do dezynfekcji muszą być używane po opuszczeniu pomieszczenia przez wszystkich ludzi i zwierzęta. Ozon jest gazem silnie toksycznym, więc po przeprowadzeniu ozonowania zdekontaminowaną przestrzeń trzeba bardzo dokładnie wywietrzyć. Dla pełni bezpieczeństwa, dezynfekcja powietrza i powierzchni przy użyciu ozonu powinna być przeprowadzana wyłącznie przez osoby merytorycznie przygotowane.

Jonizacja powietrza również gwarantuje pozbycie się drobnoustrojów. Ponadto, jony ujemne generowane przez dekontaminator oczyszczają pomieszczenie z kurzu, pyłków roślinnych i roztoczy. Podobnie jak przy ozonie, jonizator pozwala na odkażenie cieczy.

Dezynfekcja powietrza – korzyści

Ozonator czy jonizator nie tylko zwiększają poziom bezpieczeństwa w pomieszczeniu. Za ich pomocą możemy pozbyć się wszystkich nieprzyjemnych zapachów Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że w miejscu gdzie przebywamy przez większośc dnia nieprzyjemnie pachnie, bo jesteśmy do tego po prostu przyzwyczajeni. Urządzenia do dezynfekcji powietrza już raz zastosowane mogą nam uświadomić jak wiele do życzenia pozostawia jakość tego czym oddychamy! Dobrze wiemy jak duże znaczenie dla poprawy samopoczucia ma zwykłe przewietrzenie miejsca przebywania, a zastosowanie takiego sprzętu daje dużo bardziej imponujący efekt niż standardowe otworzenie okna.

Jonizator szczególnie docenią alergicy. Taka dezynfekcja powietrza nie tylko neutralizuje bakterie, wirusy i grzyby, ale także oczyszcza przestrzeń z alergenów! Inwestycja w oczyszczacz powietrza z pewnością wzbudzi zachwyt pracowników-alergików, poprawi ich samopoczucie oraz wydajność. Poza tym – kto nie woli siedzieć w miejscu, gdzie świeżo i przyjemnie pachnie?