myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Dieta Lifestyle Zdrowie

Dieta jogurtowa

Osoby, które często się odchudzają, wiedzą jak bardzo ważny jest odpowiedni sposób odżywiania. Testujemy mnóstwo diet i nie zawsze jesteśmy zadowoleni z rezultatów. Oczywiście sama dieta nie przyniesie rewelacyjnych efektów. Żeby nasze ciało prezentowało się perfekcyjnie potrzebne są również odpowiednie ćwiczenia. Jednak dieta ma kluczowe znaczenie. Bez zmniejszenia kaloryczności posiłków nie mamy szans na to, że schudniemy.

Odchudzanie – jak zacząć?

Na odchudzanie decydujemy się zazwyczaj wtedy, gdy już mamy dosyć swojego wyglądu i nadmiar kilogramów zaczyna nam przeszkadzać. Zaczynamy źle czuć się w swoim ciele, czujemy się nieatrakcyjni. Czasem musimy stracić nadmiarowe kilogramy z przyczyn zdrowotnych. Nieważne z jakiego powodu decydujemy się na dietę. Ważne jest to, że chcemy zrobić coś dobrego dla naszego ciała, zdrowia i samopoczucia. Oczywiście zależy nam na szybkich efektach, więc często wybieramy bardzo restrykcyjne diety, które niestety nie zawsze są dla nas dobre.
Jaką dietę wybrać, żeby cieszyć się szybkimi rezultatami, dobrym zdrowiem i samopoczuciem? Obecnie jest tak dużo programów dietetycznych, że nic dziwnego, iż trudno nam wybrać konkretną dietę i eksperymentujemy. Nie jest to jednak dobre dla naszego organizmu. W trakcie odchudzania należy pamiętać o tym, żeby spożywać zbilansowane posiłki posiadające takie składniki, które są nam potrzebne. Popularne diety oferują szybkie schudnięcie, ale nie informują o możliwych skutkach ubocznych, z których możemy nie być zadowoleni.

Dieta jogurtowa – czy pomaga?

Ostatnio sporo dobrych opinii wśród osób odchudzających się zyskuje dieta jogurtowa. Jest to stosunkowo nowy program dietetyczny, która pozwala nam stracić nawet sześć kilogramów w ciągu dwóch tygodni. Niektóre osoby mogą uważać, że tak szybka utrata tak dużej ilości kilogramów nie jest zdrowa i wiąże się z efektem jojo. Jest to oczywiście możliwe, gdy od razu po zakończeniu diety wrócimy do poprzedniego sposobu odżywiania. Trzeba pamiętać o tym, że schudnąć jest stosunkowo łatwo. Znacznie trudniej jest utrzymać wagę, którą udało nam się uzyskać dzięki diecie.
Podstawą diety jogurtowej są wszelkiego rodzaju jogurty i kefiry. Jest to dieta krótkotrwała i nie należy jej stosować dłużej niż dwa tygodnie. Stosując ten program dietetyczny najlepiej spożywać przede wszystkim jogurty naturalne, które nie są wzbogacone żadnymi sztucznymi substancjami. Niewskazane są jogurty owocowe.
Czy na diecie jogurtowej można jeść tylko jogurty? Otóż nie. Ta dieta opiera się przede wszystkim na jogurtach i kefirach, ale charakteryzuje się również tym, że w trakcie jej stosowania można jeść praktycznie wszystko. Dozwolone są owoce, warzywa, płatki owsiane, pieczywo, a nawet chude mięso. Możemy więc jeść wiele. Należy tylko pamiętać o tym, żeby w ciągu dnia towarzyszył nam jogurt bądź kefir. Wskazane jest wypicie szklanki jogurtu do śniadania i obiadu. Warto też pamiętać o tym, aby w trakcie diety jogurtowej pić przynajmniej półtora litra wody mineralnej. Przykładowy jadłospis tej diety znajdziemy na pewno w Internecie.