myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Lifestyle Uroda

Najlepsze zabiegi na włosy – jak upiększyć fryzurę?

Dla pięknych włosów warto podejmować różnorodne starania. Domowa pielęgnacja może przywrócić kosmykom blask i sprężystość. Wiele z nas pragnie jednak większej odmiany w wyglądzie, którą można osiągnąć dzięki specjalistycznym zabiegom. Szeroka oferta salonów fryzjerskich pomaga spełnić marzenia o pięknych lokach lub tafli prostych włosów!

Popularne zabiegi

Jednym z najpopularniejszych zabiegów na włosy jest keratynowe prostowanie. Polega na wbudowaniu keratyny we włosy przy pomocy specjalnego preparatu, który jest nakładany na kosmyki i wprasowywany prostownicą. Efektem są idealnie proste, gładkie i sypkie włosy, które wyglądają zdrowo i pięknie błyszczą. Efekt utrzymuje się przez kilka tygodni, a włosy po keratynowym prostowaniu wymagają specjalnej pielęgnacji.

Jeśli nasze włosy są bardzo wytrzymałe i odporne na stylizację, trudno samodzielnie je skręcić. Z pomocą przychodzi wtedy trwała ondulacja. Zabieg zmienia strukturę włosów, aby uczynić je kręconymi. Taka fryzura ma zwykle większą objętość, niż proste włosy. Burza loków utrzymuje się nawet przez 10 miesięcy. Wiele osób decyduje się na trwała ondulację przed weselem lub wielkim występem.

Najlepsze zabiegi na włosy

Najlepsze zabiegi na włosy obejmują specjalistyczną pielęgnację. Głębokie odżywienie kosmyków można osiągnąć przy pomocy sauny parowej. Na umyte włosy nakłada się głęboko regenerującą maskę lub ampułkę, a następnie klientka siada pod specjalnym aparatem wytwarzającym parę wodną. Ciepło i wilgoć rozchyla łuski włosa, dzięki czemu odżywcze składniki z maseczki łatwiej wnikają do jego wnętrza. Para wodna poprawia także ukrwienie skóry głowy, co może mieć wpływ na porost włosów.

Zabieg pielęgnacyjny z podczerwienią to kolejny sposób na regenerację włosów w salonie fryzjerskim. Podobnie jak w przypadku sauny parowej, na czyste włosy nakłada się maseczkę, serum lub inny odżywczy preparat. Następnie przy użyciu urządzenia zwanego pielęgnicą, czyli prostownicy emitującej promieniowanie podczerwone, nagrzewa się włosy. Temperatura na powierzchni nie zwiększa się, dzięki czemu kosmyki nie są wysuszone, a nałożony preparat wnika do wnętrza kosmyków. Włosy są nawilżone i wygładzone. Jeśli wykonujemy ten zabieg po koloryzacji, efekty mogą utrzymać się dłużej.

Rekonstrukcja włosów

Ciekawym zabiegiem jest rekonstrukcja włosów Joico K-Pak. Głęboko oczyszczone włosy pokrywane są odżywką wygładzającą, a następnie preparatem zawierającym 19 aminokwasów. Ich działanie polega na odbudowaniu struktury włosów i ich wzmocnieniu. Na końcu stosuje się odżywkę nawilżającą, aby włosy po zabiegu nie były suche, lecz sprężyste i pełne blasku. Warto wspomnieć, że czas rekonstrukcji włosów zależy od ich stanu. Jeśli są bardzo zniszczone, poszczególne etapy powtarza się kilka razy. Dzięki temu każdy klient wyjdzie z salonu zadowolony.

Znając najlepsze zabiegi na włosy, można zdecydować, który z nich będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Przed umówieniem się na zabieg warto porównać ceny w różnych salonach fryzjerskich i przeczytać opinie innych klientów. W ten sposób unikniemy niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu.