myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Lifestyle Uroda Zdrowie

W jaki sposób należy dbać o dłonie?

Nasze dłonie każdego dnia narażone są na szereg czynników niekorzystnie wpływających na ich stan. Należą do nich warunki pogodowe, takie jak: wiatr, mróz czy też słońce. Jednak również w domu nasze dłonie codziennie są poddawane działaniu czynników negatywnie oddziałujących na skórę, na przykład podczas mycia naczyń czy też sprzątania mieszkania środkami chemicznymi. Dlatego też, aby móc nieustannie cieszyć się pięknymi, zadbanymi dłońmi należy o nie starannie i systematycznie dbać.

Dbanie o dłonie a warunki kosmetyczne

W przypadku warunków atmosferycznych doskonałą ochroną jest posmarowanie rąk kremem nawilżającym przed wyjściem na zewnątrz. Składniki odżywcze i nawilżające tego kosmetyku zabezpieczą skórę przed niekorzystnym działaniem wiatru czy też słońca. Natomiast zimą należy pamiętać o noszeniu grubych rękawiczek, dzięki czemu zapobiegniemy przesuszeniu i pękaniu skóry pod wpływem mrozu. Latem warto zwracać uwagę, aby stosowany przez nas krem posiadał również filtr UV.

Natomiast w domu podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak mycie naczyń czy też sprzątanie, warto zakładać specjalne rękawiczki, aby chronić dłonie i paznokcie przed niekorzystnym wpływem detergentów.

W jaki sposób należy dbać o dłonie – sposoby

Niezwykle ważne jest, aby kilka razy w ciągu dnia używać kremów nawilżających i regenerujących do dłoni. Wyrobienie w sobie tego nawyku pozwoli zapobiec przesuszeniu, podrażnieniu i pękaniu skóry. Bardzo dobrym pomysłem jest także stosowanie silnie nawilżających emulsji na noc, wówczas dłonie będą mogły się zregenerować. Na posmarowane ręce można założyć bawełniane rękawiczki, dzięki czemu składniki odżywcze kremu lepiej odżywią skórę.

W aptekach i drogeriach istnieje bardzo szeroki asortyment różnego rodzaju kremów, maści, emulsji, olejków i maseczek do dłoni. Tego typu kosmetyki mają różne konsystencje, sposoby aplikacji i zapachy, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni dla siebie rodzaj. Istnieją także wersje przeznaczone specjalnie dla mężczyzn, o odpowiednim męskim zapachu. W dzisiejszych czasach płeć męska coraz częściej sięga bowiem po tego rodzaju kosmetyki. Istnieją także wersje bezzapachowe o specjalnym składzie dla alergików.

Właściwa pielęgnacja

Zadaniem omawianych kosmetyków jest właściwa pielęgnacja skóry, polegająca na tworzeniu specjalnej ochronnej warstwy na dłoniach. Dzięki temu są one odpowiednio nawilżane i regenerowane. Jednak należy przy tym pamiętać, iż najważniejsza jest dokładność i systematyczność stosowania powyższych kosmetyków. Tylko codzienna pielęgnacja dłoni da oczekiwane rezultaty w postaci pięknej, zadbanej i nawilżonej skóry. Natomiast w przypadku rzadkiego stosowania kremów i niedbałości w pielęgnacji, nawet najlepszy i najdroższy kosmetyk wiele nie pomoże.

Ciekawą opcją jest także skorzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych, które oferują specjalne zabiegi na dłonie z użyciem parafiny, mające na celu silne nawilżenie i regenerację. Taki sposób pielęgnacji skóry przynosi bardzo dobre rezultaty i cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet.

Istnieje powszechne stwierdzenie, iż dłonie są naszą wizytówką, dlatego warto o nie należycie dbać. Należy przy tym pamiętać, iż najważniejsza jest systematyczność i codzienna pielęgnacja skóry.