myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

soki
Zdrowie

Najlepsze wyciskarki wolnoobrotowe do soków

Wyciskarki wolnoobrotowe do soków to zrewolucjonizowały podejście współczesnych ludzi do zdrowego żywienia. Sprawiły, że można mieć w domu urządzenie, które pozwoli przygotować napój pełen witamin, minerałów i wartościowych składników z dowolnych warzyw, owoców, ziół czy zbóż. Dzięki temu można codziennie dbać o zdrowie i kondycję całej rodziny. Nowoczesny wygląd sprawia również świetnie prezentują się w kuchniach i pozwalają wprowadzać najlepsze nawyki żywieniowe.

Jakie wyciskarki wolnoobrotowe do soków elektryczne są na rynku?

W sklepach znaleźć można ręczne i elektryczne wyciskarki wolnoobrotowe do soków. Te drugie dzielą się natomiast na jedno i dwuślimakowe. Poza tym osobną kategorią są wyciskarki do cytrusów.

Wyciskarki wolnoobrotowe do soków jednoślimakowe dostępne są w dwóch wariantach. Te, które mają ostrza, pracują szybciej, ale w procesie wytwarzania soku pozbawiają go części składników odżywczych. Modele bez ostrzy natomiast są wolniejsze, ale uzyskany napój jest pełnowartościowy.

Modele ze ślimakiem ustawionym w pionie wyróżniają się bardzo dużą efektywnością wyciskania owoców. Poza tym łatwo utrzymać je w czystości. Dzięki dostępnym dodatkowym adapterom można na przykład przygotowywać w nich lody. Oczywiście bardzo zdrowe lody.

Jak działają dwuślimakowe wyciskarki wolnoobrotowe do soków?

Tego typu urządzenia mają dwa wałki. Dzięki temu są zdecydowanie bardziej efektywne. Powstały sok jest pełnowartościowy, zachowuje wszystkie wartości odżywcze, witaminy i enzymy, choć na to zdrowie w szklance będziemy musieli nieco dłużej poczekać, ale naprawdę warto.

Niektóre wyciskarki wolnoobrotowe do soków mają możliwość wymiany wałków. Konkretne akcesoria są dobierane do danego typu owoców czy warzyw, a dzięki temu zawsze przygotujesz taki napój, jakiego w danym momencie potrzebujesz.

Liczy się moc

To ona ma kluczowe znaczenie w pracy wyciskarki. Najczęściej moc urządzenia oscyluje w granicach od 100 do 450 W, a wybór konkretnego parametru powinien być uzależniony od tego, do jakich owoców czy warzyw mają być przeznaczone wyciskarki wolnoobrotowe do soków. Z miękkimi poradzą sobie urządzenia o mocy 100-150 W. Jeśli chcesz przygotować soki z warzyw takich jak marchewka, seler czy buraczki, będziesz potrzebować sprzętu o mocy większej – od 180 do 200 W. Jak widać, wybór odpowiedniego urządzenia może być problematyczny, ale chodzi przede wszystkim o to, by je dopasować do swoich preferencji. Z drugiej strony dobrze by było, aby ustawienia sprzętu nas nie ograniczały, bo w praktyce okazuje się, że soki są tak pyszne, że coraz bardziej chcemy eksperymentować z nowymi smakami, fakturami, dodatkami. Na zdrowie oczywiście.