myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Jaki ręcznik wybrać dla niemowlaka
Lifestyle

Jaki ręcznik wybrać dla niemowlaka? Praktyczne porady i wskazówki

Kąpiel dziecka to podstawowy element pielęgnacji i higieny malucha. Delikatna skóra noworodka jest bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia. Dlatego należy szczególnie dobierać akcesoria i kosmetyki do kąpieli. Czym kierować się przy wyborze ręcznika dla niemowlaka? Czy warto od razu zadbać o takie dodatki dla dziecka jak prześcieradło nieprzemakalne, kocyk czy nawet pościel dziecięca 140×200? Przeczytaj kilka cennych wskazówek, dzięki którym z pewnością dokonasz właściwego wyboru.

Jaki powinien być ręcznik dla niemowlaka?

Dorośli często używają ręczników ze słabych materiałów, które tracą swoje właściwości po kilku praniach. Zakup ręcznika dla niemowlaka powinien być bardziej przemyślaną decyzją, tak samo jak pościel dla dzieci.

Ręcznik dla niemowlaka – odpowiedni materiał 

Ręczniki dla dzieci powinny być wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów. Najlepiej sprawdzi się antyalergiczna, najwyższej jakości bawełna frotte. Ręcznik powinien być bardzo delikatny, miękki i przyjemny w dotyku. Wysoka jakość materiału zapewnia odporność na zniszczenie podczas prania. Nie zaleca się stosowania dodatkowych płynów, które mogą wpłynąć na jego miękkość.

Ręcznik dla dziecka – chłonny i szybkoschnący

Właściwość szybkiego wchłaniania wilgoci to podstawa w ocenie jakości ręcznika dla dziecka. Powinien on także szybko schnąć, aby był gotowe do kolejnego użycia.

Ręczniki z certyfikatem

Wszystkie akcesoria dla dzieci powinny być odpowiednio przetestowane, czy są bezpieczne i nadają się do pielęgnacji delikatnych niemowląt. Także przy zakupie ręcznika, powinniśmy zwracać uwagę, czy dany sklep posiada artykuły z takim właśnie certyfikatem jakości.

Ręcznik dla niemowlaka z kapturkiem

Świetnym pomysłem jest ręcznik z kapturkiem, który jednocześnie daje możliwość opatulenia i przykrycia mokrej główki dziecka. W takim ręczniku spokojnie można wysuszyć dziecko, zanim ubierzemy je w świeżą pieluszkę i piżamkę. Jeżeli nie posiadamy takiego ręcznika, na główkę konieczne będzie założenie cienkiej czapeczki.

Otulacz i poncho 

  • Zamiast ręcznika, po kąpieli, możemy użyć specjalnego otulacza, który jest ciepły, przyjemny i bezpieczny dla naszego dziecka. Dla starszych pociech dobrym wyborem będzie kolorowe poncho w dziecięce bajkowe motywy. Możemy spotkać modele z kapturkami w kształcie zwierzątek. Takie ręczniki zachęcą dzieci do kąpieli i sprawią, że obowiązek higieny stanie się dla nich zabawą i przyjemnością. Jeżeli wybierzemy tradycyjny ręcznik, możemy dobrać wzór, uwzględniając preferencje i ulubione bajki dziecka. Jest wiele producentów akcesoriów dla dzieci, którzy tworzą bezpieczne materiały z różnorodnymi nadrukami.
dziecko kąpiel

Dodatkowe akcesoria do kąpieli

Co jeszcze może przydać się podczas kąpieli z dzieckiem? Dobrym pomysłem mogą być miękkie bambusowe myjki, dzięki którym pielęgnacja ciała stanie się przyjemnym masażem. Starsze dzieci mogą kąpać się w dużej wannie. Do uprzyjemnienia czasu przydadzą się plastikowe lub gumowe zabawki, stworzone specjalnie do zabawy w wodzie. 

Jak pielęgnować ręczniki?

Nawet doskonałej jakości ręczniki wymagają odpowiedniej pielęgnacji, tak aby służyły dziecku jak najdłużej i zachowały swoje wszystkie właściwości. Jeżeli będziemy dbać o nie w nieodpowiedni sposób, możemy spowodować zniszczenia, a materiał może stać się szorstki i nieprzyjemny. Pranie ręczników powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami producenta, w odpowiedniej temperaturze i przy użyciu bezpiecznych środków. W szczególności przy ręcznikach dla małych dzieci należy używać tylko i wyłącznie płynów i proszków dedykowanych dla niemowląt.

Podsumowując, ręcznik dla dziecka powinien przede wszystkim być wykonany z bezpiecznego, miękkiego i antyalergicznego materiału. Powinien także z łatwością chłonąć wilgoć i dawać ciepło. Dostępnych jest wiele praktycznych i ciekawych rozwiązań. W ofercie sklepów z akcesoriami dla dzieci nie brakuje odpowiednich modeli dla noworodków i kilkumiesięcznych dzieci.