myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Zalety wypożyczania łóżek rehabilitacyjnych
Zdrowie

Zalety wypożyczania łóżek rehabilitacyjnych – przewaga wypożyczania nad zakupem

Powrót do sprawności np. po przebytej chorobie czy wypadku wymaga nabycia odpowiedniego sprzętu, który ułatwi cały proces rehabilitacji. I o ile koszt takiego wyposażenia jest dość wysoki, wciąż istnieje możliwość wypożyczenia poszczególnych sprzętów na określony czas. Jakie są zalety łóżek rehabilitacyjnych, i jak pomagają one pacjentowi w powrocie do sprawności?

Pomoc przy codziennej pielęgnacji i ćwiczeniach

Łóżka rehabilitacyjne jedynie pozornie przypominają zwykłe łóżka – są one dopasowane do potrzeb użytkowników i dają o wiele więcej swobody w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych oraz rehabilitacyjnych. Dodatkowo jest wygodne dla użytkownika i ułatwia pozostawanie w jednej pozycji dłuższy czas, co w przypadku zwykłego łóżka kończy się zwykle bólem pleców czy karku. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych to miejsce gdzie takie łóżko można nabyć na określony czas, przez co nie trzeba ponosić kosztów z jego kupnem. Po zakończonej rekonwalescencji lub rehabilitacji wystarczy je zwrócić do wypożyczalni. Taka opcja sprawdza się nie tylko w przypadkach osób po wypadkach lub przechodzących przez rehabilitację, ale również tych przewlekle chorych i starszych, nad którymi opieka w ostatnich latach ich życia jest szczególnie utrudniona przez mały zakres ruchów i stan leżący. Łóżka rehabilitacyjne są tak skonstruowane, że umożliwiają podnoszenie oparcia do pozycji siedzącej, czy też ułatwiają przekręcanie osoby chorej z boku na bok. To pozwala uniknąć odleżyn, czyli częstej przypadłości osób leżących. W połączeniu ze specjalistycznym materacem przeciwodleżynowym zapewnia się wówczas komfortowe warunki osobie chorej przy jednoczesnym ułatwionym procesie pielęgnacyjnym.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych – dlaczego warto?

Sprzęt rehabilitacyjny oraz akcesoria przydatne w okresie rekonwalescencji jest zwykle dość drogi, i w przypadku dobrych rokowań zdrowotnych pacjenta nie jest niezbędny do prywatnego kupowania. Nie jest to inwestycja która się zwraca, dlatego najkorzystniej będzie skorzystać z możliwości jakie oferuje wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych. Często zdarza się również, że w takich miejscach istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia innego sprzętu rehabilitacyjnego na określony czas, dlatego jest to wartościowa opcja dla osób stających w obliczu opieki i rehabilitacji bliskiej osoby. W swoich ofertach praktycznie każda wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych posiada nowoczesne łóżka sterowane za pomocą pilotów, dzięki czemu regulacja oparcia czy podnóżka nie wymaga ingerencji fizycznej opiekuna osoby leżącej. Jest to duża wygoda i ułatwienie szczególnie w przypadku osób leżących z otyłością lub dużą nadwagą. Warto również wspomnieć, że koszt zakupu nowoczesnego łóżka rehabilitacyjnego to często koszt nawet kilkunastu tysięcy złotych, a taki wydatek może być ponad możliwości większości osób w potrzebie. To właśnie dlatego wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych jest korzystną opcją z której warto skorzystać, kiedy pojawia się konieczność opieki nad osobą leżącą.