myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

zdrowe odchudzanie
Zdrowie

Jak zadbać o zdrowie poprzez odchudzanie?

Nie każdy ma w sobie na tyle duży siły, samozaparcia, determinacji i motywacji, by nagle przejść na jasną stronę mocy i zdrowy tryb życia, jednocześnie rozprawiając się na bieżąco ze wszystkimi nabytymi kilogramami. Czasem warto więc od razu skorzystać z pewnego wsparcia. Osoby otyłe i te z nadwagą mają do dyspozycji przede wszystkim poradnie chorób metabolicznych. Niektóre z placówek tego rodzaju działają w ramach NFZ, dlatego z ich usług można skorzystać całkowicie za darmo. Nikt nie znajdzie już wymówki do tego, by nie zacząć się odchudzać. A zdrowe odchudzanie wielu osobom na pewno się przyda.

Nadprogramowe kilogramy to jednak nie wszystko. Bywa bowiem i tak, że waga utrzymuje się w normie, ale jednak zdrowie nie dopisuje. Zamiast więc kierować się wyłącznie swoim BMI, czyli wskaźnikiem masy ciała, warto też od czasu do czasu zmierzyć swój obwód w pasie, który u kobiet nie powinien wynosić więcej niż ok. 85, a u mężczyzn – więcej niż 95. Tylko zdrowy styl życia pomaga natomiast w zwalczaniu otyłości brzusznej, charakteryzującej się odkładaniem się całej tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Teoretycznie można mieć więc prawidłową wagę, a i tak borykać się z różnymi problemami wynikającymi z nieodpowiedniego składu ciała.

Każdy, kto dopiero rozpoczyna zdrowe odchudzanie, na pewno powinien poinformować o swoich planach całą rodzinę, przyjaciół i inne bliskie mu osoby. Warto bowiem zapewnić sobie jakieś dodatkowe wsparcie. Bliscy na pewno udzielą mu komuś, kto wreszcie postanowił o siebie zadbać.

arenazdrowia.pl