myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Dieta Lifestyle Zdrowie

Rośliny o działaniu antynowotworowym

Na temat chorób nowotworowych wiemy dzisiaj znacznie więcej niż w przeszłości. Nadal jednak rak dla wielu z nas jest czymś strasznym. Boimy się tej choroby, ponieważ śmiertelność jest duża, a sam proces leczenia nie należy do najprzyjemniejszych. Odczuwamy również strach przed stygmatyzmem. Nie da się ukryć, że w trakcie leczenia tej choroby występują widoczne skutki. Możemy się jednak uchronić przed rakiem. Wystarczy, iż będziemy posiadać odpowiednią wiedzę i dbać o nasze zdrowie.

Rośliny o działaniu antynowotworowym

Choroby nowotworowe istnieją praktycznie od zawsze. Nie da się do dziś konkretnie ustalić jaki czynnik decyduje o powstawaniu raka. Wiemy jednak, że niektóre rośliny, warzywa oraz przyprawy posiadają właściwości, które pomagają w walce z rakiem. Warto z tej wiedzy skorzystać i na co dzień stosować odpowiednie produkty lub mieć w swoim otoczeniu rośliny chroniące nas przed rakiem.
Działanie antynowotworowe roślin zostało potwierdzone przez wielu specjalistów. Od lat mówi się, między innymi o tym, że marihuana pomaga w walce z rakiem. Od niedawna została ona nawet zalegalizowana w wielu krajach. Jednak nie tylko marihuana ma właściwości antynowotworowe. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele roślin wokół nas pomaga nam w przeciwdziałaniu tej chorobie. Warto tę wiedzę nabyć i otaczać się pięknymi roślinami chroniącymi przed rakiem.

Antyrakowe działanie kwiatów

Wiele pięknych kwiatów zawiera hemantaminę, czyli związek odpowiadający za antyrakowe działanie. Do takich kwiatów zalicza się narcyz, którego właściwości zdrowotne odkryto już w starożytnej medycynie ludowej. Odpowiednia obróbka narcyza pomoże nam nie tylko uchronić się przed chorobą nowotworową, ale również wyleczy nas z przeziębienia. Należy pamiętać, że narcyzów nie można spożywać na surowo. Tylko odpowiednia obróbka wyciągnie z tych pięknych kwiatów odpowiednie właściwości zdrowotne. Nie jest to obróbka trudna i wymagająca, więc każdy powinien sobie z nią poradzić.
Korzeń łopianu to kolejna roślina posiadająca działanie antynowotworowe. Jest to najczęstszy składnik mieszanek ziołowych i zawiera związek nazwany arktigeniną. Badawcze z całego świata odkryli, że związek ten wpływa korzystnie na zdrowe komórki i jednocześnie znacznie zwalnia wzrost komórek nowotworowych.

Właściwości pokrzywy

Pospolita pokrzywa od wieków jest uważana za roślinę zdrowotną. Z pokolenia na pokolenia przekazuje się wiedzę o jej cudownych właściwościach. Pokrzywa oczywiście posiada również działanie antynowotworowe. W pokrzywie znajduje się mrówczan sodu, czyli związek zakłócający proces metaboliczny komórek rakowych. Regularne stosowanie naparu z pokrzywy może nawet doprowadzić do śmierci chorej komórki. Napar z pokrzywy warto stosować jednak nie tylko w celu zdrowotnym. Ta niesamowita roślina zadba również o naszą odporność, a także wygląd zewnętrzny. Pokrzywa korzystnie wpływa na wygląd naszych włosów i ciała. Jej zastosowanie jest szerokie.
Inne rośliny posiadające działanie antynowotworowe to popularny wiesiołek, piołun czy piękna kokorycza, która występuje w całej Europie i uważa się, że hamuje rozwój raka piersi.