Rośliny o działaniu antynowotworowym.

0
19

Na temat chorób nowotworowych wiemy dzisiaj znacznie więcej niż w przeszłości. Nadal jednak rak dla wielu z nas jest czymś strasznym. Boimy się tej choroby, ponieważ śmiertelność jest duża, a sam proces leczenia nie należy do najprzyjemniejszych. Odczuwamy również strach przed stygmatyzmem. Nie da się ukryć, że w trakcie leczenia tej choroby występują widoczne skutki. Możemy się jednak uchronić przed rakiem. Wystarczy, iż będziemy posiadać odpowiednią wiedzę i dbać o nasze zdrowie.
Choroby nowotworowe istnieją praktycznie od zawsze. Nie da się do dziś konkretnie ustalić jaki czynnik decyduje o powstawaniu raka. Wiemy jednak, że niektóre rośliny, warzywa oraz przyprawy posiadają właściwości, które pomagają w walce z rakiem. Warto z tej wiedzy skorzystać i na co dzień stosować odpowiednie produkty lub mieć w swoim otoczeniu rośliny chroniące nas przed rakiem.
Działanie antynowotworowe roślin zostało potwierdzone przez wielu specjalistów. Od lat mówi się, między innymi o tym, że marihuana pomaga w walce z rakiem. Od niedawna została ona nawet zalegalizowana w wielu krajach. Jednak nie tylko marihuana ma właściwości antynowotworowe. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele roślin wokół nas pomaga nam w przeciwdziałaniu tej chorobie. Warto tę wiedzę nabyć i otaczać się pięknymi roślinami chroniącymi przed rakiem.
Wiele pięknych kwiatów zawiera hemantaminę, czyli związek odpowiadający za antyrakowe działanie. Do takich kwiatów zalicza się narcyz, którego właściwości zdrowotne odkryto już w starożytnej medycynie ludowej. Odpowiednia obróbka narcyza pomoże nam nie tylko uchronić się przed chorobą nowotworową, ale również wyleczy nas z przeziębienia. Należy pamiętać, że narcyzów nie można spożywać na surowo. Tylko odpowiednia obróbka wyciągnie z tych pięknych kwiatów odpowiednie właściwości zdrowotne. Nie jest to obróbka trudna i wymagająca, więc każdy powinien sobie z nią poradzić.
Korzeń łopianu to kolejna roślina posiadająca działanie antynowotworowe. Jest to najczęstszy składnik mieszanek ziołowych i zawiera związek nazwany arktigeniną. Badawcze z całego świata odkryli, że związek ten wpływa korzystnie na zdrowe komórki i jednocześnie znacznie zwalnia wzrost komórek nowotworowych.
Pospolita pokrzywa od wieków jest uważana za roślinę zdrowotną. Z pokolenia na pokolenia przekazuje się wiedzę o jej cudownych właściwościach. Pokrzywa oczywiście posiada również działanie antynowotworowe. W pokrzywie znajduje się mrówczan sodu, czyli związek zakłócający proces metaboliczny komórek rakowych. Regularne stosowanie naparu z pokrzywy może nawet doprowadzić do śmierci chorej komórki. Napar z pokrzywy warto stosować jednak nie tylko w celu zdrowotnym. Ta niesamowita roślina zadba również o naszą odporność, a także wygląd zewnętrzny. Pokrzywa korzystnie wpływa na wygląd naszych włosów i ciała. Jej zastosowanie jest szerokie.
Inne rośliny posiadające działanie antynowotworowe to popularny wiesiołek, piołun czy piękna kokorycza, która występuje w całej Europie i uważa się, że hamuje rozwój raka piersi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here