myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Lifestyle Uroda Zdrowie

Jak poradzić sobie z cellulitem?

Cellulit to problem, który co roku powraca, niczym bumerang. I to nie dlatego, że pojawia się on sezonowo. Są po prostu takie momenty w roku, kiedy zaczyna przeszkadzać. Oczywiście jest to sezon od późnej wiosny, przez całe lato aż do wczesnej jesieni. W tym czasie kobiety eksponują znacznie większą powierzchnię swojego ciała, w tym miejsca, gdzie cellulit się osadza.

Czy jest więc sposób, aby się go pozbyć?

Wiele kobiet, bo to głównie one mają ten problem, zastanawia się, jak poradzić sobie z cellulitem. Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Skórka pomarańczowa to bowiem problem złożonej natury. I żeby go rozwiązać, trzeba działać na kilku poziomach jednocześnie. Po pierwsze trzeba sobie uświadomić, w jaki sposób powstaje. I czy zawsze mamy do czynienia z takim samym jego rodzajem.
Cellulit jest przede wszystkim rodzajem zmian zwyrodnieniowych. W tym przypadku dotyczą one tkanki podskórnej. Pojawia się on w sytuacji, gdy pod skórą dochodzi do patologicznego nagromadzenia pewnych substancji. Bardzo często jest to tłuszcz, ale nie tylko. Poza cellulitem tłuszczowym istnieje bowiem również cellulit wodny. I o ile ten pierwszy dotyczy głównie kobiet mało aktywnych fizycznie i tych, które szybko straciły masę ciała, o tyle wodny dotyka kobiety, które mają raczej stałą masę ciała. Czym jeszcze się różnią? Głównie tym, że tłuszczowy wynika z rozrostu komórek tłuszczowych, a wodny nagromadzonych toksyn oraz wody. Rozpoznanie więc rodzaju cellulitu jest pierwszym krokiem, jaki trzeba zrobić.

Jak poradzić sobie z cellulitem?

Gdy rodzaj cellulitu jest już rozpoznany, można zacząć z nim walczyć. Oczywiście strategia powinna być uzależniona od rodzaju cellulitu. Ale są pewne elementy, które w obu przypadkach odgrywają ważną rolę. Pierwszym z nich jest eliminacja z jadłospisu produktów przetworzonych. Cellulit zawsze wiąże się z obecnością toksyn, które utrudniają krążenie i usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii. Zdrowsze żywność pozwoli nie tylko usunąć szybciej toksyny, ale też ochroni przed ich ponownym gromadzeniem się.
Drugim elementem, który podpowiada, jak poradzić sobie z cellulitem, jest aktywność fizyczna. I nie chodzi tu o jakieś ciężkie treningi. Już same spacery potrafią wiele zdziałać. Z czasem oczywiście warto aktywność wzbogacić o regularne zajęcia, ale na początku zwiększenie dziennej liczby kroków wystarczy.
Kolejna rzecz, o której trzeba powiedzieć, to kosmetyki. Najlepiej, jeśli zawierają one składniki naturalne. Takie kosmetyki nie tylko pomagają usunąć nagromadzone toksyny i wodę, ale też pobudzają tkankę do spalania nadmiernej ilości lipidów i pomagają jej wrócić do naturalnego, równomiernego kształtu.
Mówiąc o sposobach radzenia sobie z cellulitem, należy powiedzieć również, że czasem jest on efektem zakłóconej gospodarki hormonalnej. Jeśli więc kobieta dba o siebie, jest aktywna, zdrowo się odżywia, a mimo to, ma uciążliwy cellulit, warto powiedzieć o tym lekarzowi. Bo wtedy skuteczna walka z cellulitem będzie możliwa, gdy hormony zostaną wyregulowane.