myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

Lifestyle Uroda Zakupy

Czym są dermokosmetyki

Skóra twarzy w sposób szczególny narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia. Niezwykle delikatna, a zarazem silnie ukrwiona, często nie potrafi sobie poradzić z działaniem czynników zewnętrznych, czy z reakcjami alergicznymi. I wtedy pojawia się problem. Taka skóra nie tylko źle wygląda, ale też często swędzi i piecze. Nic więc dziwnego, że osoby ze skórą wrażliwą, często odczuwają związany z nią dyskomfort. Na szczęście jednak od wielu już lat bardzo dynamicznie rozwija się taka gałąź medycyny, jak dermatologia. Poza tym coraz większą popularność zyskuje też kosmetologia. Są to dwie bardzo zbliżone do siebie dziedziny nauki, których celem jest pomoc osobom, które potrzebują profesjonalnej pielęgnacji cery.

Czym są dermkosmetyki?

Wieloletnia współpraca kosmetologów oraz dermatologów pozwoliła stworzyć serię produktów, które dedykowane są osobom o wrażliwej cerze. Te produkty nazywa się ogólnie dermokosmetykami. Czym są dermokosmetyki? I czym różnią się od zwykłych produktów kosmetycznych? Aby jak najlepiej odpowiedzieć na te pytania, należy w pierwszej kolejności wskazać, że dermokosmetyki to produkty, które poza normami kosmetycznymi, muszą spełniać również normy farmaceutyczne. W praktyce oznacza to, że są one z pogranicza zwykłych kosmetyków i leków. Dzięki temu też ich stosowanie jest wskazane przez cały czas. Leki jako takie w problemach skórnych podawane są okresowo. Działają silnie, ale ich permanentne stosowanie nie jest dobry rozwiązaniem. Tymczasem dermokosmetyki, które mają lżejsze działanie, pozwalają chronić skórę od dnia narodzin aż do śmierci.

Działanie dermokosmetyków

Mówiąc o tym, czym są dermokosmetyki, nie sposób nie powiedzieć o ich działaniu. I tu trzeba jednocześnie obalić kilka mitów, które narastają wokół zwykłych kosmetyków. To, że reklamy zapewniają o ich niezwykłej mocy nawilżającej, czy regenerującej – niewiele ma to wspólnego z prawdą. Zwykły kosmetyk ma bardzo delikatne działanie i nie pomoże skórze wrażliwej, atopowej, czy alergicznej. Tu potrzebne są dermokosmetyki. Tylko one w swoim składzie mają substancje penetrujące skórę, wiążące silnie wodę, regenerujące i rewitalizujące. Zresztą jeśli ktoś kiedyś miał okazję z dermokosmetyków skorzystać, sam doskonale może taką różnicę zauważyć.
A jakie dermokosmetyki można znaleźć na rynku? Ich oferta jest naprawdę szeroka. Dotyczy to zarówno form, jak i przeznaczenia. W dobrych drogeriach czy aptekach bez problemu można znaleźć różnego rodzaju kremy, balsamy, żele, szampony, czy mleczka do demakijażu. Nie brakuje też chusteczek myjących czy kremów z filtrami UV. Produkty te dedykowane są różnym problemom skórnym. Inne stosować można przy łuszczącej się skórze, inne przy skórze wystawianej na ekspozycję słońca, a jeszcze inne na oznaki starzenia.
Choć cenowo są mniej atrakcyjne niż tradycyjne kosmetyki, ich działanie sprawia, że często warte są swojej ceny. A jeśli ktoś waha się, który z kosmetyków kupić, zawsze może poprosić w aptece, czy drogerii o próbki. Testery pozwolą wybrać produkt optymalny, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.