myhealthystyle.pl

Myhealthystyle.pl – zdrowie, uroda, zakupy, moda

soczewki kontaktowe
Lifestyle

Co należy wiedzieć o soczewkach kontaktowych?

Soczewki kontaktowe mogą być świetną alternatywą okularów korekcyjnych. Są idealne dla osób, które nie lubią tradycyjnych szkieł lub też z jakiegoś powodu nie mogą ich nosić. Dobrze dobrane soczewki kontaktowe, takie jak soczewki Pure Vision mogą zapewnić komfort oraz wygodę w każdej sytuacji. Podpowiadamy, co należy wiedzieć, jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę ze szkłami kontaktowymi.

Jakie są rodzaje soczewek?

Przed zakupem pierwszych soczewek, musimy odwiedzić specjalistę, takiego jak okulista lub optometrysta, celem zbadania naszego wzroku. To właśnie lekarz dobierze nam odpowiedni rodzaj soczewek, w zależności od naszej wady. Mogą to być soczewki sferyczne, jeżeli zmagamy się z nadwzrocznością lub krótkowzrocznością, toryczne – w przypadku astygmatyzmu lub multifokalne, które są pomocne przy tzw. starczowzroczności. Lekarz powinien również określić parametry szkieł takie jak średnica, moc oraz promień krzywizny. Może również polecić konkretny produkt, który będzie dla nas najlepszy, np. soczewki PureVision.

Dokonując wyboru pierwszych szkieł kontaktowych, należy zdecydować, jaka będzie częstotliwość ich wymiany. W salonach optycznych znajdziemy soczewki jednodniowe, dwutygodniowe oraz miesięczne. Gdy upłynie określony czas, noszoną parę bezwzględnie należy wyrzucić i zastąpić ją nowymi. Każda para szkieł kontaktowych wymaga odpowiedniej pielęgnacji, płukania i trzymania ich w pojemniczkach wypełnionych specjalnym płynem. Dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na odpowiednie dbanie o pielęgnacje soczewek, świetnym rozwiązaniem mogą być soczewki jednodniowe. Każdego dnia zakładamy nową parę, zaś starą po zdjęciu wyrzucamy do kosza.

Na rynku możemy znaleźć soczewki wykonane z różnych materiałów. Niektóre z nich są silikonowo-hydrożelowe, inne zaś hydrożelowe. Pierwsze z nich, mimo że są nieco sztywniejsze, mogą przepuszczać więcej tlenu, więc ich noszenie może być komfortowe mimo wielu godzin użytkowania. Hydrożelowe z kolei, sprawdzą się dla osób o wrażliwych oczach – są one bardziej uwodnione i miękkie.

Gdzie kupić soczewki?

Soczewki najlepiej jest kupować w miejscach godnych zaufania i sprawdzonych. Przed zakupem dobrze jest sprawdzić, czy produkt, który chcemy kupić, jest oryginalny. Jednym z rozwiązań są sklepy optyczne, w których znajdziemy profesjonalna pomoc w wyborze odpowiednich szkieł, jak np. soczewki Pure Vision.

Gdy nie mamy czasu na osobiste odwiedzenie danego sklepu, dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie ze sklepu internetowego. Warunkiem jest jednak to, by dane miejsce było wyspecjalizowane w zakresie kontaktologii. Bez problemu znajdziemy tam soczewki Pure Vision oraz wiele innych, nierzadko nawet w promocyjnych cenach.